İçerik Menü

Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İş bu sözleşme, Alıcı (Tüketici)’ nin Satıcı’ ya ait www.botegomilano.com elektronik ticaret internet sitesinde (“İnternet Sitesi”) sipariş vererek satın almak istediği aşağıda belirtilen ürün/hizmetlerin (“Ürün/Ürünler”) Alıcı’ya satışı-teslimi ve diğer hususlara ilişkin olarak tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler. Alıcı, bu Sözleşme’ yi İnternet Sitesi’nde onayladıktan sonra sipariş verdiği Ürün (ler)’ in bedeli ve masrafları seçtiği ödeme yöntemi ile tahsil olunur. 

1. Taraflar

Bu Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”), aşağıda belirtilen taraflar arasında akdedilmiştir: 


1.1. SATICI 

Şirket Adı: Botego Milano Hair Care Kozmetik San. ve Tic. Ltd. Şti. 

Adres: Gülbahar Mah. Şehit Ertuğrul Kabataş Cad. Muhtar Sok. No. 4/A Mecidiyeköy/Şişli/İstanbul 

Telefon: 0859 969 01 13 

E-Posta: info@botegomilano.com 

Vergi Dairesi: Zincirlikuyu 

Vergi Numarası: 589 056 2043 

Ticaret Sicil No: 802201 

Mersis No: 0859056204300013

1.2. ALICI (TÜKETİCİ) 

Adı/Soyadı veya Unvanı: 

Adres: 

Telefon: 

E-Posta:

2. Sözleşme Konusu 

İşbu sözleşmenin konusu, Tüketici’ nin www.botegomilano.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıdaki nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Şekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.  


% ÜRÜNLER % 


Ödeme (Tahsilat) Bilgileri 

Ödeme Şekli-Aracı: 

Çekilen Tutar: 

 

Teslimat Bilgileri 

Adı, Soyadı/Unvanı: 

Adres: 

Telefon: 

E-Posta: 

 

Fatura Bilgileri 

Adı, Soyadı/Unvanı: 

Adres: 

Telefon: 

E-Posta: 


3. Sipariş ve Teslimat 

3.1 Alıcı, www.botegomilano.com internet sitesi üzerinden yapmış olduğu siparişi onaylamakla, Satıcı tarafından belirtilen fiyatı, ödeme koşullarını ve teslimat şartlarını kabul etmiş sayılır. 

3.2. Satıcı, Alıcı’nın siparişini onayladıktan sonra belirtilen adrese ürünleri teslim etmekle yükümlüdür. Teslimat süresi ve koşulları Satıcı tarafından belirlenir. 

3.3 Ürün teslimatı sırasında, ürünlerin hasarlı veya eksik olup olmadığını kontrol etmek Alıcı’nın sorumluluğundadır. Sözleşme Konusu Üründe herhangi bir hasar veya eksiklik olması durumunda, garanti şartları içinde iade yapılması için ilgili ürün veya ürünler Satıcı’ ya, Alıcı tarafının teslim aldığı tarihten başlayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri Satıcı tarafından karşılanır. 


4. Fiyat ve Ödeme Koşulları  

4.1 Satıcı tarafından belirtilen fiyatlar ve ödeme koşulları işbu sözleşmenin kabulü ile Alıcı tarafından kabul edilmiştir. Ödeme işlemleri Satıcı tarafından belirtilen yöntemlerle yapılmalıdır. 

4.2 Ürünlerin teslimatı, ödemenin tamamlanmasından sonra gerçekleşir. 


5. Cayma Hakkı 

5.1 Alıcı ürünü/malı teslim aldıktan sonra 7 (yedi) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının için bu süre içinde Satıcı’ ya mevzuat hükümlerine uygun olarak bildirimde bulunması şarttır. 

5.2 Cayma hakkının kullanılması halinde; 

a) Alıcı’ya veya onun bildirdiği yukarıda bilgisi bulunan üçüncü kişiye teslim edilen ürünün iade edilmesi zorunludur.
b) 7 (yedi) günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları, varsa ürünle birlikte hediye edilen diğer ürünlerin eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
c) Cayma hakkının kullanılması ve bilginin ulaşımını takip eden 10 (gün) içerisinde ürün bedeli Alıcı’ya ödediği şekilde iade edilir.
d) Ürün Satıcı ’ya iade edilirken, ürün teslimi sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. İade kargo bedeli Satıcı’ ya aittir. Ürünle beraber iade edilecek olan faturanın iade bölümü doldurularak ve Alıcı tarafından imzalanarak iade edilecektir.
e) Cayma hakkı süresi Alıcı’ya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. 
f) Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılmış olma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün Alıcı’ya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

6. Cayma Hakkının Kullanılmayacağı Durumlar 

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve Satıcı veya Sağlayıcının kontrolünde olmayan mal/ürün veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara/ürünlere ilişkin sözleşmeler.
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların/ürünlerin teslimine ilişkin sözleşmeler.
d) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan/ürünlerden; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan, kitap, kozmetik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler. 
f) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

7. Garanti 

Satıcı, sattığı ürünlerinin belirli bir süre boyunca belirli koşullara tabi olarak garanti altında olduğunu belirtebilir. Garanti koşulları ve süresine dair bilgiler ürünle verilir. 

8. Uygulanabilir Hukuk ve Yetki 

Bu sözleşme Türk Hukukuna tabi olacaktır. İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile İstanbul Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, Alıcı işbu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.